Wybielanie zębów
WYBIELANIE ZĘBÓW
[twenty20 img1=”1658″ img2=”1657″ width=”60%” offset=”0.5″]
Wszyscy z nas marzą o białym, świeżym uśmiechu. Niestety niewłaściwa dieta, nasze przyzwyczajenia i nałogi, choroby mogę powodować uszkodzenia szkliwa zębów i nieestetyczne przebarwienia. Rozwiązaniem tego problemu zajmuje się stomatologia estetyczna proponując pacjentom różne metody wybielania zębów, zarówno w gabinecie jak i w domu.
Wybielanie zębów nakładkowe – pacjent otrzymuje od lekarza indywidualnie przygotowane nakładki na zęby z elastycznego materiału wraz z preparatem wybielającym. Lekarz wytłumaczy Ci jak z nimi postępować: w nakładkach pacjent umieszcza środek wybielający i zakłada na zęby na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Okres wybielania wynosi 7 – 14 dni.
Wybielanie w gabinecie – przed zabiegiem lekarz określa za pomocą kolornika wyjściowy kolor zębów i ten, oczekiwany po zabiegu. Następnie izoluje dziąsła i usta za pomocą specjalnego koferdamu i żelu. Nakłada na zęby żel wybielający. Następnie naświetla zęby specjalną lampą. Gdy efekt jest niezadowalający powtarzamy naświetlanie. Na koniec sprawdzamy osiągnięty kolor za pomocą kolornika. Zabieg jest bezbolesny i umożliwia uzyskanie bielszego uśmiechu podczas jednej wizyty.
Rezultat wybielania zależy od stanu zębów pacjenta, stopnia mineralizacji szkliwa, diety, nawyków oraz właściwej pielęgnacji po zabiegu. Należy pamiętać, że końcowy koloru stabilizuje się około tygodnia po zabiegu, a efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat. Wybielaniu nie ulegają wypełnienia, licówki i korony.
Po zabiegu przez 48 godzin należy wprowadzić tzw.białą dietę czyli unikać pokarmów i napojów barwiących zęby np. jagody, czerwone wino, barszcz czerwony, herbata, przyprawa curry itd. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na bodźce termiczne i chemiczne. Jest to normalna reakcje zdrowych zębów, która powinna ustąpić po kilku dniach. Jeśli jednak istnieje potrzeba, przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, który skutecznie znosi te dolegliwości.
Każdy, kto ma zdrowe żeby stałe może wybielać zęby. Przeciwwskazaniem są wady szkliwa, zbyt duża liczba wypełnień czy aktywna i nieleczona próchnica. W przypadku złej higieny z zapaleniem dziąseł należy odroczyć zabieg do czasu wyciszenia objawów zapalenia i poprawy higieny. Efekt rozjaśnienia zębów należy samemu podtrzymywać! Czyli dbać o higienę: myć i nitkować zęby oraz kontrolować u dentysty minimum raz na 6 miesięcy! Dzieci i młodzież do 16 roku życia ze względu na mineralizację tkanek twardych zęba nie powinni mieć wybielanych zębów. Wybielanie przeciwwskazane jest również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Zęby martwe, po leczeniu kanałowym, które są ciemniejsze mogą być wybielane od środka specjalnym preparatem. Wybielanie zewnętrzne czyli nakałdkowe czy w gabinecie, jest jedynie metodą wspomagającą uzyskanie efektu rozjaśnienia.
Napisz do Nas
Cart
Brak produktów w koszyku.