Clear Aligner komfort leczenia wad zgryzu
Clear Alinger to innowacja w leczeniu ortodontycznym. Można ją śmiało nazwać „czapką niewidką” stałych, tradycyjnych aparatów do korekcji zgryzu. Twórcą tej jakże nowoczesnej metody leczenia jest koreański stomatolog dr Tae Weon Kim. Natomiast ojcem chrzestnym całego przedsięwzięcia jest niemiecka firma Scheu Dental, która zajęła się rozpowszechnieniem tej metody.
Na czym polega fenomen „niewidzialnego” prostowania wad zgryzu?
Otóż system Clear Alinger, to magia leczenia ortodontycznego przy użyciu przezroczystych, elastycznych szyn wykonanych z biokompatybilnych materiałów, indywidualnie dopasowanych dla każdego pacjenta. Skonstruowanie tego typu aparatu ortodontycznego stało się możliwe tylko i wyłącznie dzięki nowoczesnej technologii, która wykorzystuje siłę drzemiącą w płytkach różnej grubości.
Nakładki mają 3 grubości: soft – 0,5mm, medium – 0,625mm oraz hard – 0,75mm.
Ale same nakładki to nie wszystko! Aby wzmocnić efektywność leczenia ortodontycznego system Clear Alinger posiada całą gamę dodatkowych narzędzi, do których można zaliczyć kleszcze do formowania na nakładkach zaczepów i guzików, śruby ekspansyjne oraz zestaw atachmentów, przeznaczonych do przyklejania na zębach. To właśnie dzięki tym instrumentom możliwe staje się wykonanie wielu ruchów zębów jak np. rotacje, ekstruzje, intruzje, czy przesunięcia. Co więcej, leczenie takich wad jak: diastemy, silne stłoczenie zębów, zgryzy głębokie oraz krzyżowe nie stanowią bariery dla Clear Alinger.
Co wyróżnia aparat Clear Alinger ?
Dyskrecja i estetyka – Clear Alinger to aparat ortodontyczny, który jest niemal niezauważalny, natomiast rezultat jego działania owszem! To doskonałe rozwiązanie dla tych, których odstrasza wizja „zdrutowanej szczęki”.
Komfort i wygoda w kwestii higieny jamy ustnej –nakładki z łatwością ściąga się do jedzenia, co daje znaczną swobodę w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej (w porównaniu ze stałym aparatem). Dodatkowo są proste w czyszczeniu.
Elastyczność i gładkość – dzięki tym cechom minimalizowane jest ryzyko ranienia tkanek jamy ustnej.
Wyjmowalność – w nagłych wypadkach stwarza możliwość niemal natychmiastowego leczenie zachowawczego i protetycznego. Z tym, że jeśli w wyniku leczenia zostanie zmieniony kształt zęba, to koniecznym staje się wykonanie nowych nakładek.
Biokompatybilość materiału, z którego jest wykonany aparat– gwarancja bezpieczeństwa dla ludzkiego organizmu. Fenomenalne rozwiązanie dla osób uczulonych na nikiel, czy klej kompozytowy wykorzystywany do mocowania zamków w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.
Stosowanie Clear Alinger nie powoduje uszkodzenia szkliwa, które zdarza się w przypadku stałych aparatów. Idealne do niwelowania drobnych wad zgryzu – niejednokrotnie niewielkie wady zgryzu likwidowane są szybciej i taniej, niż przy użyciu tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
Jak wygląda przebieg leczenia wad zgryzu w systemie Clear Alinger
Eliminacja wad zgryzu w metodzie Clear Alinger można zasadniczo sprowadzić do 4 etapów.
- Konsultacja z lekarzem dentystą. To właśnie podczas pierwszej wizyty i rozmowy z pacjentem, stomatolog ocenia, czy możliwe jest wyleczenie wady zgryzu w systemie Clear Alinger. Mimo, że metoda jest bardzo zaawansowana, to niestety nie każdą wadę można nią skorygować. W tym celu dentysta zleca wykonanie niezbędnych zdjęć cefalometrycznych i pantomograficznych oraz pobranie wycisków szczęki i żuchwy. Na podstawie tych materiałów zostanie postawiona właściwa diagnoza i opracowany plan leczenia.
- Plan leczenia. Plan leczenia jest programem, określającym czas i koszt leczenia, a także prezentującym wstępną symulację wyników leczenia w poszczególnych etapach. Po jego akceptacji zostaje skierowane zlecenie wykonania nakładek Clear Alinger do laboratorium. Nakładki w liczbie trzech sztuk (soft, medium i hard) robione przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania przez maszynę do termoformowania. Szyny (nakładki) posiadają ten sam kształt, jednakże różnią się sztywnością.
- Leczenie. Pacjent otrzymuje zestaw trzech nakładek, które powinny być noszone zgodnie z zaleceniami. Przyjmuje się, że szyny soft i medium nosi się przez około 1 tydzień każdą, natomiast nakładkę hard przez około 2 tygodnie. Mniej więcej w 3 tygodniu lekarz dentysta (stomatolog) ponownie pobiera wyciski do kolejnego kompletu szyn. Schemat dalszego postępowania jest analogiczny i powtarza się, aż do czasu uzyskania zadowalających wyników leczenia. Warte wzmianki jest wskazanie zalecanego czasu noszenia szyn w ciągu dnia, przyjmuje się średnio około 20-21h.
- Stabilizacja nowej pozycji zębów. Jest ostatnim etapem w procesie leczenia wady zgryzu. Polega na utrwaleniu osiągniętego rezultatu. Przyjmuje się, że ten jakże ważny okres trwa dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia.
Napisz do Nas
Cart
Brak produktów w koszyku.